Zapraszamy do współpracy księgarnie.

Jeżeli Twoja księgarnia jeszcze z nami nie współpracuje, to zachęcamy do kontaktu.

Zew lodu

“Zew lodu. Ośmiotysięczniki zimą”, książka Simone Moro, włoskiego alpinisty i himalaisty.

Postać doskonale znana fanom niebezpiecznych wypraw górskich, głównie ze względu na swoje sukcesy, oraz specyficzne podejście do wspinaczki górskiej.

Książka skupia się głównie na tematyce zimowych wejść na ośmiotysięczniki. Bazuje na wyjaśnieniu co jest największym problemem w zdobyciu szczytu podczas tej pory roku. Jednocześnie autor stara się skupić nie tylko na problemach z pogodą czy ograniczeniach technicznych, ale również na współpracy, życiu w obozie oraz odpowiedzialności, jaką się często bierze na swoje barki, podejmując się wydawałoby się prostych zadań. W tytule tym, znalazło się dużo miejsca dla opisu przyrody. Ile można napisać o zimowym krajobrazie? Autor udowadnia, że całkiem sporo, jednocześnie nie nudząc nimi czytelnika.

Simone Moro nie boi się pisania o emocjach i przeżyciach, o tym jak niska temperatura i poczucie odcięcia od świata wpływa na relację między ludźmi. Dowiedzieć się można również, co czuje człowiek w czasie zagrożenia życia czy przytłoczony wizją niepowodzenia całej wyprawy. Książka “Zew lodu. Ośmiotysięczniki zimą” nie boi się również trudnej tematyki śmierci w górach. Włoch nie odnosi się do tych sytuacji często, jednak jego opisy związane ze śmiercią towarzyszy wypraw są bardzo wymowne.

 

Jeżeli chcesz kupić Zew lodu w ilościach detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego edugaleria.pl.

Możesz tam przejść klikając na poniższy link:


https://edugaleria.pl/oferta/zew-lodu-isbn-9788326813856/319319