Zapraszamy do współpracy księgarnie.

Jeżeli Twoja księgarnia jeszcze z nami nie współpracuje, to zachęcamy do kontaktu.

Wiedza o społeczeństwie 1. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Nowa Podstawa Programowa 2019 - (PP)

Podręcznik "Wiedza o społeczeństwie 1" został przygotowany z myślą dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Rozszerzony zakres publikacji pozwala na przygotowanie do egzaminu maturalnego już od początku szkoły średniej, zgodnie z obowiązującą podstawą programową.

Autor skupił się nie tylko na zawarciu w podręczniku niezbędnej wiedzy, ale na stworzeniu dla ucznia materiału dającego mu szansę na zdobycie różnego rodzaju umiejętności pozwalających na świadome funkcjonowanie we współczesnym świecie. Umożliwi to kształtowanie wszechstronności mającej duże znaczenie na egzaminie. Zadania, które można znaleźć w każdym dziale, mają na celu zachęcenie ucznia do samodzielnego wyszukiwania i pogłębiania wiedzy, rozumienia skomplikowanych procesów społecznych, politycznych i gospodarczych, a także zachęcają do twórczego myślenia, niezbędnego do tworzenia wyczerpujących wypowiedzi argumentacyjnych.

W podręczniku można spotkać liczne tabele, dane statystyczne oraz rysunki satyryczne zwracające uwagę na najważniejsze maturalne zagadnienia. "Wiedza o społeczeństwie 1" zawiera liczne tematy, które mogą być przedmiotem debat, co pozwoli uczniom na opanowanie umiejętności wystąpień publicznych. Na końcu każdego tematu znajduje się podsumowanie, co pozwala na usystematyzowanie i powtórkę nabytej już wiedzy.

Podręcznik składa się z 6 działów:

1. Człowiek jako jednostka w społeczeństwie

2. Charakterystyka życia społecznego

3. Naród

4. Kultura

5. Media we współczesnym świecie

6. Społeczeństwo obywatelskie

O autorze

Autorem podręcznika jest Artur Derdziak, nauczyciel z ponad 20-letnim stażem pracy, egzaminator, opiekun dydaktyczny licznych laureatów olimpiad, a także członek komisji okręgowej Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie.

Jeżeli chcesz kupić Wiedza o społeczeństwie 1. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Nowa Podstawa Programowa 2019 - (PP) w ilościach detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego edugaleria.pl.

Możesz tam przejść klikając na poniższy link:


https://edugaleria.pl/oferta/wiedza-o-spoleczenstwie-1-podrecznik-zakres-rozszerzony-nowa-podstawa-programowa-2019---pp--isbn-9788378799696/535030