Zapraszamy do współpracy księgarnie.

Jeżeli Twoja księgarnia jeszcze z nami nie współpracuje, to zachęcamy do kontaktu.

To jest chemia 2 Podręcznik zakres podstawowy Szkoła Ponadpodstawowa (PP)

To jest chemia 2 Podrecznik zakres podstawowy Szkoła Ponadpodstawowa
To jest chemia 2. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Wydawnictwo NOWA ERA.

Podręcznik "To jest chemia 2" jest przydatnym narzędziem do nauki chemii organicznej na poziomie podstawowym.
Już w pierwszym rozdziale  mamy powtórkę ze szkoły podstawowej co ułatwia i systematyzuje  wiedzę. Pozwala ona na odświerzenie naszych informacji zdobytych wcześniej. Dzięki kolorowym obrazkom i licznym ciekawostkom świat chemii staje się interesujący i przystępny dla każdego ucznia szkoły średniej. Przed ważnym sprawdzianem podręcznik daje możliwość przetestowania swojej wiedzy w formie pytań, które znajdują się na końcu każdego rozdziału. Przystępnie przedstawione informacje, uzupełnione wykresami i ciekawymi obrazkami, sprawiają, że nauka przedmiotu  nie jest trudna a staje się ciekawa  i zrozumiała. Podręcznik wykorzystuje wiele różnych metod nauczania, angażując ucznia w rozwiązywanie zadań obliczeniowych i projektowanie eksperymentów laboratoryjnych z zakresu chemii organicznej. „To jest chemia” część 2. obejmuje treści z chemii organicznej a  dołączony zbiór zadań umożliwia ich systematyczne ćwiczenie.

Cechy podręcznika:
- Ułatwia zrozumienie nowych zagadnień dzięki przypomnieniu podstaw chemii na początku działu To było w szkole podstawowej! oraz metodzie na zapamiętanie pojęć lub opanowanie umiejętności Jest na to sposób!
- Rozwija umiejętność projektowania doświadczeń chemicznych, opisywania obserwacji i formułowania wniosków dzięki precyzyjnie opisanym eksperymentom z wyróżnionymi obserwacjami i wnioskiem.
- Kształci umiejętności obliczeniowe i stosowanie poprawnej nomenklatury związków organicznych dzięki przykładom z Planem rozwiązywania tłumaczącym krok po kroku sposoby rozwiązania zadań.
- Umożliwia zrozumienie złożonych procesów dzięki infografikom Krok po kroku.
- Ułatwia powtórzenie materiału do sprawdzianów dzięki Podsumowaniom w formie pytań i odpowiedzi i przekrojowym zadaniom do działów Sprawdź, czy potrafisz…
- Zapewnia systematyczne ćwiczenie kluczowych umiejętności – dołączony Zbiór zadań zawiera ponad 200 zadań do wszystkich działów z chemii organicznej, uporządkowanych zgodnie z zasadą stopniowania trudności i podzielonych pod kątem zagadnień istotnych w nauce chemii.

Liczba stron: 360
Format: 17x24 cm

Jeżeli chcesz kupić To jest chemia 2 Podręcznik zakres podstawowy Szkoła Ponadpodstawowa (PP) w ilościach detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego edugaleria.pl.

Możesz tam przejść klikając na poniższy link:


https://edugaleria.pl/oferta/to-jest-chemia-2-podrecznik-zakres-podstawowy-szkola-ponadpodstawowa-pp--isbn-9788326739941/557197