Zapraszamy do współpracy księgarnie.

Jeżeli Twoja księgarnia jeszcze z nami nie współpracuje, to zachęcamy do kontaktu.

Poza możliwe. Jeden żołnierz, czternaście szczytów. Moje życie w strefie śmierci

Spojrzałem na wierzchołek. Wtargnęła chmura, a złowrogie dudnienie grzmotu rozeszło się echem po dolinie poniżej. Nie sposób było nie odczuwać respektu i podziwu dla skali tego, co rozpościerało się przede mną. Wiedziałem, że bezcelowe jest ocenianie sił i słabości tej gigantycznej góry, ponieważ wznoszący się przede mną szczyt nie zamierzał oceniać mnie. Zamiast oceny była burza inspiracji. Gdybym zdołał wykorzystać ducha góry, by stać się odpornym na ból, stres i strach, nic nie mogłoby mnie zatrzymać. Wówczas zadałem pytanie.

Czy mogę? A może nie?

Zainspirowała mnie idea zdobycia w szalonym tempie wszystkich czternastu najwyższych szczytów świata. Miałem nadzieję wspiąć się na nepalskie imponujące wierzchołki Annapurny, Dhaulagiri, Kanczendzongi, Mount Everestu, Lhotse, Makalu i Manaslu, popędzić na Nanga Parbat, Gaszerbrumy I i II, K2, Broad Peak w Pakistanie, a na końcu zdobyć niepokojące ośmiotysięczniki Tybetu - Czo Oju i Sziszapangmę.

Ale dlaczego?

Te miejsca należą do najbardziej niegościnnych na naszej planecie, a wyzwanie, jakie przed sobą postawiłem, z założeniem, że zrealizuję je w mniej więcej pół roku, większości ludzi może się wydać szaleństwem. Mnie jednak zdawało się szansą na udowodnienie światu, że wszystko - cokolwiek - jest możliwe, gdy w plan angażuje się serce i umysł.

NIRMAL „NIMS” PURJA MBE urodził się w Nepalu. Służył w brygadzie Gurkhów i w Special Boat Service,elitarnej jednostce Brytyjskich Sił Zbrojnych. Zrezygnował z pracy w wojsku,by skoncentrować się na pasji wspinaczkowej i eksploracyjnej. Zdobył wszystkieczternaście szczytów Korony Himalajów i Karakorum w nieco ponadsześć miesięcy — pobił dotychczasowy rekord o przeszło siedem lat.W styczniu 2021 roku wraz z dziewięcioma innymi Nepalczykami wspiął sięna K2, ostatni ośmiotysięcznik niezdobyty zimą.

Jeżeli chcesz kupić Poza możliwe. Jeden żołnierz, czternaście szczytów. Moje życie w strefie śmierci w ilościach detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego edugaleria.pl.

Możesz tam przejść klikając na poniższy link:


https://edugaleria.pl/oferta/poza-mozliwe-jeden-zolnierz-czternascie-szczytow-moje-zycie-w-strefie-smierci-isbn-9788328391017/1381045