Zapraszamy do współpracy księgarnie.

Jeżeli Twoja księgarnia jeszcze z nami nie współpracuje, to zachęcamy do kontaktu.

Oskar Dirlewanger. SS–Sonderkommando Dirlewanger


Celem tej publikacji jest przedstawienie Oskara Dirlewangera takim, jakim był, jakim widzieli go ludzie mu współcześni. Dirlewanger razem ze swoimi żołnierzami odpowiada za brutalne pacyfikacje wsi na Białorusi i stłumienie powstania warszawskiego. Ramy chronologiczne książki obejmują nie tylko okres życia Dirlewangera (1895–1945). Są w niej także przedstawione wydarzenia z lat późniejszych – w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych toczyły się postępowania śledcze przed różnymi sądami, np. w sprawie zbrodni popełnionych przez jednostkę na Białorusi. Publikację tworzy dziesięć rozdziałów, a zamykają ją liczne aneksy. Integralną częścią książki są mapy spod Gubina z 1945 r. oraz zdjęcia Oskara Dirlewangera i jego podwładnych.
„Na czym polegał fenomen Oskara Dirlewangera, że do dzisiaj opowieści o nim i jego jednostce „rozpalają wyobraźnię” tak wielu ludzi? Czy był „mentalnie niestabilnym, gwałtownie fanatycznym alkoholikiem, mającym skłonność do wybuchów przemocy pod wpływem narkotyków”, a jego Sonderkommando wsławiło się jedynie „nieustannym nadużywaniem alkoholu, grabieżami, sadystycznym okrucieństwem, gwałtami i morderstwami”, nic poza tym nie osiągając? Czy Oskar Dirlewanger był zwykłym kryminalistą i niestabilnym emocjonalnie rzezimieszkiem, którego Himmler wziął „pod swoje skrzydła”? „
(fragment książki)
Jeżeli chcesz kupić Oskar Dirlewanger. SS–Sonderkommando Dirlewanger w ilościach detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego edugaleria.pl.

Możesz tam przejść klikając na poniższy link:


https://edugaleria.pl/oferta/oskar-dirlewanger-ss–sonderkommando-dirlewanger-isbn-9788382292633/1379975