Zapraszamy do współpracy księgarnie.

Jeżeli Twoja księgarnia jeszcze z nami nie współpracuje, to zachęcamy do kontaktu.

Oblicza epok. Język polski. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony (PP)

Oblicza epok. Język polski. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony Szkoła Ponadpodstawowa.
Wydawnictwo: WSIP

OBLICZA EPOK - udawadniają zę nauka języka polskiego  nie musi być nudna- dzięki zastosowaniu tekstów najwybitniejszych przedstawiceli epoki jak ;  Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Fiodor Dostojewski, Władysław Stanisław Reymon czy Stefan Żeromski.  Aby ułatwić młodzieży naukę pojęć związanych z literaturą i językiem, na początku każdej lekcji umieszczonej w podręczniku znajdują się wyjaśnienia najważniejszych terminów literackich i językowych.  Pod koniec każdej lekcji, znajdziemy blok powtórzeniowy, który służy uporządkowaniu oraz usystematyzowaniu wiedzy wyniesionej z zajęć. Aby uatrakcyjnić uczniom naukę literatury- teksty z epoki zestawiono ze współczesnymi kontekstami, również z kultury popularnej – dobranymi zarówno ze względu na podobieństwo motywów, jak i zróżnicowanie środków wyrazu (m.in. film, muzyka, teatr, sztuki plastyczne, street art). Wśród takich kontekstów znajdują się również utwory literackie, m.in. Wesele, Stanisława Wyspiańskiego; film Wesele, reż. Wojciecha Smarzowskiego. Podręcznik wzbogacają miniprzewodniki, pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę, a także blok powtórzeniowy, składający się ze schematu zawierającego najważniejsze informacje o omówionych lekturach, z powtórzenia ważnych pojęć (Przypomnij sobie) i pytań kontrolnych (Sprawdź się). Zwieńczeniem każdego działu są bloki Analiza tekstu nieliterackiego i Tworzenie własnego tekstu.

Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na jednostki lekcyjne. Wiedza teoretyczna o epoce jest ściśle powiązana z umiejętnościami praktycznymi, gdyż materiał jest realizowany przede wszystkim metodą pogłębionej analizy i interpretacji tekstu – rozpoczynające każdą lekcję komentarze, przydatne wyjaśnienia pojęć kluczowych oraz zadania pod tekstami umożliwiają wnikliwe odczytanie utworów, uczą umiejętności interpretacyjnych, uwrażliwiają na zapisane w tekstach wartości (sekcja Wartości i postawy), rozwijają umiejętności retoryczne uczniów (m.in. argumentowanie, uzasadnianie opinii, dyskusja wokół postawionego problemu).

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najstarszych istniejących w Polsce wydawnictw specjalizujących się w publikacjach edukacyjnych.

Liczba stron: 336
Format: 15x21 cm
Jeżeli chcesz kupić Oblicza epok. Język polski. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony (PP) w ilościach detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego edugaleria.pl.

Możesz tam przejść klikając na poniższy link:


https://edugaleria.pl/oferta/oblicza-epok-jezyk-polski-podrecznik-liceum-i-technikum-klasa-3-czesc-1-zakres-podstawowy-i-rozszerzony-pp--isbn-9788302195549/654026