Zapraszamy do współpracy księgarnie.

Jeżeli Twoja księgarnia jeszcze z nami nie współpracuje, to zachęcamy do kontaktu.

Język polski 2 część 2 Podręcznik Sztuka wyrazu Pozytywizm Zakres Podstawowy i Rozszerzony Nowa Podstawa (PP)

Język polski 2 część 2 Podręcznik Sztuka wyrazu Pozytywizm Zakres Podstawowy i Rozszerzony Nowa Podstawa (PP)

Kategorie:

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony.Podręczniki z serii Sztuka wyrazu obejmują zagadnienia literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe.Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to:•wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,•omówienia lektur obowiązkowych,•przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,•informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),•bogatą ikonografię, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujących do omawianych tekstów,•lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,•spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,•podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.Tom pierwszy serii obejmuje dwa wielkie okresy historycznoliterackie – starożytność i średniowiecze. Autorzy i redaktorzy podręcznika zadbali o to, aby teksty literackie z dawnych epok (często trudne w odbiorze) zaprezentować w kontekście nowszych, niejednokrotnie współczesnych, utworów. Pomoże to uczniom znaleźć odpowiednią perspektywę do spojrzenia z zaciekawieniem na dzieła będące fundamentem literatury kolejnych epok.

Jeżeli chcesz kupić Język polski 2 część 2 Podręcznik Sztuka wyrazu Pozytywizm Zakres Podstawowy i Rozszerzony Nowa Podstawa (PP) w ilościach detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego edugaleria.pl.

Możesz tam przejść klikając na poniższy link:


https://edugaleria.pl/oferta/jezyk-polski-2-czesc-2-podrecznik-sztuka-wyrazu-pozytywizm-zakres-podstawowy-i-rozszerzony-nowa-podstawa-pp--isbn-9788381183963/553532