Zapraszamy do współpracy księgarnie.

Jeżeli Twoja księgarnia jeszcze z nami nie współpracuje, to zachęcamy do kontaktu.

Geometria trójkąta Edycja 2021

W roku 2020 minęło osiemdziesiąt lat od pierwszego wydania książki Semëna Isaakoviča Zetela – ????? ????????? ???????????? (Nowa geometria trójkąta). W 1962 roku profesor Wacław Sierpiński otrzymał od autora w darze egzemplarz drugiego wydania tej pozycji. Minęły zaledwie dwa lata od tego zdarzenia, gdy w 1964 roku bliski współpracownik profesora i równocześnie wielki zwolennik Olimpiady Matematycznej Andrzej Mąkowski książkę przetłumaczył, dokonując w niej pewnych uzupełnień. W ten sposób pojawiła się na polskim rynku wydawniczym pod tytułem Geometria trójkąta. Dwie przyczyny skłoniły wydawnictwo Aksjomat do wznowienia Geometrii trójkąta. Jedną jest duży sentyment do tej książki, która służyła autorom przedsięwzięcia w prowadzeniu kół matematycznych i zajęć ze studentami w ramach geometrii na specjalności nauczycielskiej. Drugi, bardziej prozaiczny cel, to zupełny brak tej pozycji na rynku. Należy nad-mienić, że jest to książka wymieniana jako wartościowy materiał przygotowujący do konkursów przedmiotowych z matematyki oraz olimpiady matematycznej.

Książka zawiera następujące treści: Wstęp Wydawnictwa Aksjomat Wstęp. Rachunek wektorowy, stosunek trzech punktów Rozdział I. Proste Cevy Rozdział II. Sieczne Rozdział III. Okrąg dziewięciu punktów. Odległości między punktami szczególnymi trójkąta Rozdział IV. Antyrównoległe. Proste izogonalne i izotomiczne Rozdział V. Symediany. Antydwusieczne i proste rzędu n Rozdział VI. Punkty Brocarda. Kąt Brocarda. Trójkąt rzutów. Okręgi Torricellego. Punkt Torricellego Dodatek Wstęp do pierwszego wydania Przedmowa i wstęp do drugiego wydania Wstęp. Znaki odcinków. Stosunek trzech punktów. Punkt niewłaściwy

Jeżeli chcesz kupić Geometria trójkąta Edycja 2021 w ilościach detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego edugaleria.pl.

Możesz tam przejść klikając na poniższy link:


https://edugaleria.pl/oferta/geometria-trojkata-edycja-2021-isbn-9788364660962/664266