Zapraszamy do współpracy księgarnie.

Jeżeli Twoja księgarnia jeszcze z nami nie współpracuje, to zachęcamy do kontaktu.

Geografia. Oblicza geografii. Część 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa (PP)

Geografia. Oblicza geografii. Część 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

Podręcznik „Oblicza geografii 2” do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej ogólnej. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia,przybliża poznanie aktualnych problemów współczesnego świata. Podręcznik w prosty sposób ukazuje naukę geografii poprzez wyraźne wyróżnienie treści niezbędnych do dalszego kształcenia, cele lekcji podane w elemencie "Na tej lekcji".
Podsumowanie materiału  znajdziemy po każdej lekcji w elemencie Zapamiętaj oraz Podsumowania na końcu każdego rozdziału.

Cechy podręcznika:
-w przystępny sposób kształci umiejętność pracy z mapą dzięki bogatemu materiałowi kartograficznemu przedstawiającemu  zagadnienia dotyczące współczesnego świata.
-ułatwia analizowanie przyczyn oraz skutków najważniejszych zagadnień społeczno-ekonomicznych występujących na świecie za pomocą elementu Przyczyny i skutki.
-umożliwia szybkie i skuteczne powtórki przed sprawdzianami za pomocą elementu Sprawdź, czy potrafisz!.
-umożliwia ocenę zjawisk i procesów społeczno-ekonomicznych zachodzących w naszym kraju na tle innych państw dzięki elementowi W Polsce.
-pozwala doskonalić umiejętność analizy i interpretacji danych statystycznych, ponieważ zawiera różnorodne mapy, wykresy i tabele.

Wzbudza zainteresowanie ucznia geografią dzięki elementowi Okiem geografa oraz licznym ciekawostkom.
Podręcznik "Oblicza geografii 2" składa się z siedmiu rozdziałów.

W książce poruszane są następujące zagadnienia:
1. Zmiany na mapie politycznej,
2. Ludność i osadnictwo,
3. Sektory gospodarki. Globalizacja,
4. Rolnictwo, leśnictwo i rybactwo,
5. Przemysł,
6. Usługi,
7. Wpływ człowieka na środowisko.

Ilość stron: 264
Format: 17 x 24 cm
Wydawnictwo: NOWA ERA
Jeżeli chcesz kupić Geografia. Oblicza geografii. Część 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa (PP) w ilościach detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego edugaleria.pl.

Możesz tam przejść klikając na poniższy link:


https://edugaleria.pl/oferta/geografia-oblicza-geografii-czesc-2-podrecznik-zakres-podstawowy-szkola-ponadpodstawowa-pp--isbn-9788326739620/551704