Zapraszamy do współpracy księgarnie.

Jeżeli Twoja księgarnia jeszcze z nami nie współpracuje, to zachęcamy do kontaktu.

Europa. Nasza historia. Historia w źródłach, obrazach i odwołaniach do współczesności. Podręcznik.

Publikacja jest dodatkiem do podręczników Europa. Nasza historia kl. 7.1 i 7.2. i razem z nimi stanowi integralną całość. Ukazuje się tylko w polskiej wersji językowej – jest uzupełnieniem tych treści, które nie znalazły się w mających swoje niemieckie odpowiedniki częściach 7.1 i 7.2 , a są wymienione w polskiej podstawie programowej. Dotyczy to przede wszystkim różnych szczegółowych aspektów historii narodowej i niektórych zagadnień z dziejów powszechnych.

Podręcznik ma pięć rozdziałów, których numeracja odpowiada numeracji rozdziałów w tomach 7.1. i 7.2. Ma to ułatwić uczniowi pracę z obu tomami. Poszczególne rozdziały mają identyczną kolorystykę i szatę graficzną, jak tomy wspólne, i składają się z identycznych elementów, m.in.: wprowadzenia przedstawiającego najważniejsze treści rozdziału, osi czasu czy materiału „Przeszłość w teraźniejszości”. Nowością jest zamieszczenie na końcu każdego rozdziału „Galerii postaci”, w której ukazano najważniejsze postaci związane z dziejami Polski w latach 1815–1939.

Szczególna rola przypadła w tym tomie ilustracjom przedstawiającym dzieła malarstwa historycznego z XIX i początków XX w. Zamiarem zespołu autorskiego i redakcji było zwrócenie uwagi uczniom, że obrazy tego typu nie są obiektywną rekonstrukcją przeszłości, lecz jej autorską interpretacją dokonywaną przez artystów. Na treści takiego historyzującego dzieła mają wpływ aktualne tematy i problemy, które twórcy przedstawiają w szacie epoki dawniejszej.

Jeżeli chcesz kupić Europa. Nasza historia. Historia w źródłach, obrazach i odwołaniach do współczesności. Podręcznik. w ilościach detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego edugaleria.pl.

Możesz tam przejść klikając na poniższy link:


https://edugaleria.pl/oferta/europa-nasza-historia-historia-w-zrodlach-obrazach-i-odwolaniach-do-wspolczesnosci-podrecznik--isbn-9788302189791/554215