Zapraszamy do współpracy księgarnie.

Jeżeli Twoja księgarnia jeszcze z nami nie współpracuje, to zachęcamy do kontaktu.

Chemia. Podręcznik. Szkoła branżowa. Nowa Podstawa Programowa 2019 - (PP)

Chemia. Podręcznik. Szkoła branżowa. Nowa Podstawa Programowa 2019 - (PP)

Kategorie:

Chemia. Podręcznik. Szkoła branżowa. Nowa Podstawa Programowa 2019 - Szkoła ponadpodstawowa.

"Chemia 1. Podręcznik" został skierowany do uczniów szkoły branżowej I stopnia. Podręcznik umożliwia realizację materiału dla pierwszej klasy szkoły branżowej I stopnia w wymiarze jednej godziny lekcyjnej tygodniowo. Tom pierwszy składa się z dwóch działów: "Metale i niemetale" oraz "Związki nieorganiczne i ich znaczenie". W pierwszym dziale uczniowie zapoznają się z budową materii i układu okresowego, rodzajami wiązań chemicznych, alotropią pierwiastków, właściwościami i zastosowaniami metali oraz niemetali, a także reakcjami redoks, ogniwami galwanicznymi. Z tego podręcznika dowiedzą się, czym są chemiczne źródła prądu oraz jak zapobiegać korozji metali i ich stopów. W drugim dziale uczniowie poznają budowę i właściwości takich związków chemicznych, jak tlenki, wodorki, wodorotlenki, kwasy tlenowe i beztlenowe oraz sole. Ponadto zdobędą wiedzę dotyczącą rozpuszczalności substancji oraz stężenia procentowego roztworu, potrzebną do obliczeń chemicznych. Podręcznik zawiera: doświadczenia chemiczne obrazujące zagadnienia chemiczne przedstawione w książce, definicje wyróżnione w ramkach, tabele i wykresy pozwalające na łatwiejsze usystematyzowanie wiedzy, przykłady rozwiązań zadań, podsumowania na końcach każdego rozdziału, wyróżniające najważniejsze treści do zapamiętania, polecenia kontrolne do nauki w domu i w trakcie lekcji, wytłuszczenia podkreślające najistotniejsze informacje, ikony na marginesach służące do odnajdywania najważniejszych informacji, przystępny język publikacji pozwalający na zrozumienie treści.

Jeżeli chcesz kupić Chemia. Podręcznik. Szkoła branżowa. Nowa Podstawa Programowa 2019 - (PP) w ilościach detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego edugaleria.pl.

Możesz tam przejść klikając na poniższy link:


https://edugaleria.pl/oferta/chemia-podrecznik-szkola-branzowa-nowa-podstawa-programowa-2019---pp--isbn-9788378798736/535180