Zapraszamy do współpracy księgarnie.

Jeżeli Twoja księgarnia jeszcze z nami nie współpracuje, to zachęcamy do kontaktu.

Chemia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 2. Zakres rozszerzony Szkoła Ponadpodstawowa (PP)

Podręcznik do klasy 2 zawiera 7 działów:

  1. Szybkość reakcji chemicznych, efekty energetyczne i stan równowagi.
  2. Tlen, wodór i systematyka związków nieorganicznych.
  3. Procesy utleniania i redukcji.
  4. Metale bloku s i p.
  5. Metale bloku d.
  6. Procesy elektrochemiczne.
  7. Niemetale.

Opisowy i klarowny sposób wprowadzania nowych treści daje szansę uzupełnienia wiadomości uczniom nawet nieobecnym wszkole.

Doświadczenia są zilustrowanie zdjęciem z istotnego momentu reakcji oraz schematycznym rysunkiem. Taki materiał umożliwia omówienie przebiegu oraz wyniku doświadczenia, nawet wtedy, gdy przeprowadzenie eksperymentu w szkole jest niemożliwe (lub samodzielną pracę ucznia, gdy musi lekcję opuścić). Opisy doświadczeń są wzbogacone o Obserwacje i Wnioski, aby uczeń nabył umiejętność obserwacji i wyciągania z nich wniosków. Jest to również odpowiedź na podstawę programową: projektuje iprzeprowadza doświadczenie, uczeń zapoznaje się z prawidłową ilustracją doświadczenia.

Zdjęcia doświadczeń ułatwiają zapamiętanie obserwowanego efektu i przypomnienie go w trakcie np. lekcji powtórzeniowej.

Inne ilustracje zamieszczone w podręczniku mają nie tylko uatrakcyjnić korzystanie z niego, ale są również okazją do przekazania dodatkowych informacji, np. dla zainteresowanych uczniów.

Jeżeli chcesz kupić Chemia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 2. Zakres rozszerzony Szkoła Ponadpodstawowa (PP) w ilościach detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego edugaleria.pl.

Możesz tam przejść klikając na poniższy link:


https://edugaleria.pl/oferta/chemia-podrecznik-liceum-i-technikum-klasa-2-zakres-rozszerzony-szkola-ponadpodstawowa-pp--isbn-9788302190032/551590