Zapraszamy do współpracy księgarnie.

Jeżeli Twoja księgarnia jeszcze z nami nie współpracuje, to zachęcamy do kontaktu.

ABCDeutsch Neu 3. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 3

ABCDeutsch Neu 3. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 3

Kategorie:

Wieloletni podręcznik „ABCDeutsch 3 neu” to publikacja do nauki języka niemieckiego, która uwzględnia naturalne potrzeby dzieci w wieku wczesnoszkolnym i zalecane metody pracy z nimi. Podręcznik jest zgodny z nową podstawą programową obowiązującą od września 2017 roku. Ciekawie dobrane tematy, które odwołują się do bliskiego dzieciom otoczenia, wspierają systematyczny rozwój wszystkich czterech sprawności językowych. Przewodnikami najmłodszych po bajkowym świecie języka niemieckiego są miś Theo, jego siostra Thea, czarownica Sandra oraz papuga Sim.

„ABCDeutsch 3 neu” to podręcznik dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych, którzy w klasie pierwszej rozpoczęli naukę języka niemieckiego. Podręcznik „ABCDeutsch neu 3” zawiera:

  • 10 rozdziałów tematycznych,
  • materiały dodatkowe i lekcje kulturoznawcze w formie wierszyków i piosenek (Martinstag, Advent, Weihnachten, Ostern, Muttertag),
  • scenariusz sztuki teatralnej (Die vier Jahreszeiten),
  • grę planszową,
  • słowniczek obrazkowy.

Stałe elementy każdego rozdziału to:

  • strona rozdziałowa wprowadzająca w tematykę rozdziału, której integralnym uzupełnieniem jest nagranie, dające dzieciom możliwość osłuchania się z brzmieniem języka niemieckiego,
  • historyjka obrazkowa, której bohaterami oprócz dzieci są miś Theo, jego siostra Thea oraz czarownica Sandra i jej papuga Sim,
  • zadania Für fleißige Biene – dla uczniów szybciej pracujących – ułatwiają utrzymanie uwagi wszystkich uczniów w klasie o zróżnicowanym poziomie wiedzy i umiejętności.

W podręczniku znajdują się także dodatkowe praktyczne sekcje: Trening pamięci Gedächtnistrainig, Klub czytelnika Leseklub oraz Praca projektowa Projektarbeit. W podręczniku ABCDeutsch neu dla klasy 3 przygotowano kilka różnorodnych zadań przeznaczonych do samodzielnego wykonania. Dzieci korzystają z opisu w podręczniku i wykonują projekt według instrukcji. Mogą również wykazać się swoimi zdolnościami i wyobraźnią i przygotować dany projekt według własnego pomysłu. Projektem przeznaczonym dla całej klasy i realizowanym w ciągu całego roku szkolnego jest przedstawienie Die vier Jahreszeiten. Dzieci, w trakcie poznawania słownictwa zawartego w kolejnych rozdziałach, mimowolnie uczą się kwestii i piosenek, które pojawiają się w scenariuszu bajki. Wielokrotne słuchanie nagrania ułatwi dzieciom zapamiętanie danej kwestii i prawidłowe jej wypowiadanie. Lekcje uatrakcyjniają proponowane zabawy ruchowe, gry i piosenki. Różnorodne zadania rozwijają u dzieci spostrzegawczość, sprawności manualne oraz sprawność mówienia, umiejętność czytania i rozumienia tekstu słuchanego. Na każdej stronie podręcznika ukryta jest Thea – zadaniem uczniów jest odszukanie jej i wskazanie miejsca, w którym się ukryła. Słowniczek obrazkowy, zamieszczony na końcu podręcznika, to atrakcyjna pomoc dla dziecka w nauce słownictwa.

Nagrania do podręcznika znajdują się w Strefie ucznia http://www.wszpwn.com.pl/pl/strefa-ucznia/.

Jeżeli chcesz kupić ABCDeutsch Neu 3. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 3 w ilościach detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego edugaleria.pl.

Możesz tam przejść klikając na poniższy link:


https://edugaleria.pl/oferta/abcdeutsch-neu-3-podrecznik-do-jezyka-niemieckiego-dla-klasy-3-isbn-9788326228698/533244